130! Для світової історії це лише коротка мить, а для нас – ціле життя…

Є в нашому житті прекрасна традиція – святкувати ювілеї. Ювілеї бувають різні: великі й маленькі, радісні й сумні. Але це завжди підсумок прожитої частини життя.
27 жовтня 2017 року Новоданилівська школа відсвяткувала 130-річчя своєї діяльності (на сьогодні – це КЗ «Новоданилівська ЗОШ І-ІІ ст.»).
З історії закладу: школа в селі була заснована в 1887 році (згідно довідки державного архіву Запорізької області за № 463 від 23.12.1998 року, підстава Р-221, сп.1, спр.2090, арк.74). Це була початкова чотирирічна школа. В ній було 2 класні кімнати, квартира директора і вчительська кімната. Першим директором школи був Христофоров Федір Микитович (вчитель математики), а його дружина Хоменко Ганна Григорівна – вчителькою молодших класів. Вже з 1937 року школа стала семирічною.. Учні школи навчалися, вирощували сільськогосподарську продукцію на пришкільних ділянках, працювали на полях колгоспу, а ще допомагали пристарілим, навчали грамоти неписьменних, готували різні свята. Після Другої світової війни школа відновила свою діяльність. З часом будівля школи добудовувалася декілька разів з метою збільшення класних кімнат, кабінетів, бібліотеки, підсобних кімнат, майстерні – і набрала вигляду, який має на сьогодні.
Святкування ювілею відбулося в головному культурному центрі села, тож концертна зала Новоданилівського сільського клубу вмістила всіх бажаючих привітати ювілярку. А їх було чимало: це і колишні випускники цього закладу, і сьогоднішні учні школи та їх батьки, і ветерани педагогічної праці, які нині перебувають на заслуженому відпочинку, друзі і партнери школи, працівники управління освіти та представники місцевої влади.
Від імені Оріхівської об’єднаної територіальної громади (об’єднання, якому підпорядковується навчальний заклад), її виконавчого комітету та від себе особисто колектив школи з ювілеєм привітав міський голова Сергій Михайлович Герасименко. На завершення своєї промови Сергій Михайлович побажав школі ще багато років творити свою славетну історію та подарував закладу сертифікат на озеленення території. Разом із міським головою на сцену для привітання був запрошений і в.о. старости села Сергій Миколайович Іващишин, який теж прийшов на свято «не з пустими руками».
Свої щирі вітання адресували іменинниці також голова Оріхівської районної ради Каріна Василівна Дудніченко та голова Оріхівської районної адміністрації Максим Григорович Проценко, а також депутати міської ради Оріхівської об’єднаної територіальної громади Бондаренко А.І. та Хоменко В.І.
Щирих привітань, подарунків та побажань на адресу іменинниці було дуже багато – і від випускників школи різних років, зокрема, Федір Іванович та Антоніна Іванівна Бондаренки порадували колектив школи та всіх присутніх музичним привітанням, і від батьків сьогоднішніх та колишніх її учнів, і від партнерів закладу.
Усі виступаючі говорили про ту особливу атмосферу, яка панує в цьому закладі, та про відданість своїй професії його педагогічного колективу.
У своїй промові директор школи Микола Дмитрович Самойлик щиро подякував вчителям-ветеранам школи, педагогічні надбання яких і сьогодні втілюються в життя, досвідченим та молодим педагогам, які не зраджують своїй професії.
Стоячи, присутні в залі вшанували пам’ять хвилиною мовчання тих вчителів, які вже відійшли у вічність.
Велику святкову програму до ювілею підготували і сьогоднішні учні, і колишні випускники школи, а нині її працівники.
Свої музичні привітання ювілярці подарували учасники художньої самодіяльності Ірина Іващишина та колишній учень школи Максим Самойлик. А справжнім сюрпризом для всіх присутніх став флешмоб у виконанні вчителів школи.
Свято тривало близько двох годин та, безумовно, залишило світлі спогади в серцях всіх, хто був на ньому присутній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *